loading

چرا به وکیل نیاز داریم؟ 1001 دلیل برای استفاده از وکیل


پرونده های حقوقی هرچند آسان، اما ماهیتی پیچیده را از خود به نمایش می گذارند. امروزه افراد به منظورهای مختلف ناچار هستند از یک وکیل کمک بگیرند؛ در واقع باید بدانید اجتناب از این موضوع یک امر غیر ممکن است! در حقیقت می توان گفت اگر روند کاری، خانوادگی و… برایتان حائز اهمیت است، باید نسبت به استخدام وکیل اقدام کنید. 
به خصوص برای افرادی که کسب و کار بزرگی را اداره میکنند؛ ضرورت بر داشتن وکیل دوچندان می شود؛ شما با استخدام یک وکیل می توانید از مشاوره تخصصی آن بهره برده و از مشکلات و خسارات احتمالی جلوگیری کنید؛ ضمن اینکه در بسیاری از پرونده های حقوقی، وکیل این امکان را دارد تا با داشتن وکالت از سوی شما به روند مالی و اداری کسب و کارتان سرعت بخشد.

در ادامه با پاسخ به سوال: “چرا به وکیل نیاز داریم؟” باما همراه باشید… 

استفاده از وکیل و ارتباط آن با سرعت روند پرونده

همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد، در پرونده های حقوقی موکل این امکان را دارد، با داشتن وکالت از موکل خود در دادگاه دفاع کند. اما این مسئله در پرونده های کیفری صدق نمی کند؛ چرا که در چنین مسائلی نیاز است تا خود متهم در دادگاه حاضر شود. 

باید بدانید این روند تا زمانی که تحقیقات اولیه به پایان نرسد، ادامه خواهد داشت و وکیل هیچ حقی مبنی بر دخالت در پرونده را ندارد. در چنین مسائلی، وکیل با تنظیم شکوائیه و تشخیص جرم ارتکابی باعث می شود تا مراحل مقدماتی بدون هیچ تجدید نظری مراحل ابتدایی خود را طی کنند. 

کمک از وکیل در خصوص مسائل خانوادگی 

همواره پیشنهاد می شود، در خصوص دعاوی خانوادگی نسبت به استخدام یک وکیل اقدام کنید؛ چرا که اغلب مشاهده می شود طرفین بعد از جلسه اول دادگاه از اینکه چرا نسبت به این موضوع بی توجه بودند پشیمان هستند. ضمن اینکه حضور وکیل در چنین مسائلی سبب می شود تا از طرح مباحث بیهوده و اضافی جلوگیری شود. 

علاوه بر آن لازم است بدانید؛ اکثرا قضاوت هایی که وکیل متهم یا شاکی در آن حضور دارد؛ با ملاحظه و دقت بیشتری از سوی مدیر دفتر و قاضی روبرو می شود. از همین رو پیشنهاد می شود تا قبل از هر اقدامی نسبت به مسائل حقوقی حتما با یک وکیل خبره مشورت کنید. 

کلام آخر

استفاده از وکیل امروزه امری مهم و ضروری عنوان می شود؛ ضمن اینکه مطلب بالا تنها به چکیده ای از مزایای داشتن وکیل اشاره می کند؛ از همین رو پیشنهاد می شود اگر نمی دانید به یک وکیل نیاز دارید یا خیر همین الان با مشاورین متخصص سعید نجف زاده تماس بگیرید.

 

 

1+

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *